Země původu: Keňa

Průměr: cca 7 cm, pružný na gumičce

Materiál: masajské korálky, velbloudí kost

Jacarandový náramek

Obchod dává příležitost, pomoc tvoří závislost

Obchod s africkými šperky nabízí příležitosti, zatímco pomoc Africe často vyvolává závislost. Obchodu se šperky z Afriky od skupin lidí z keňských chudinských čtvrtí jsem se začala věnovat po třinácti letech, kdy jsem pomáhala jako dobrovolník a později měla i neziskovou organizaci, jejíž hlavní specializací byla rozvojová pomoc Africe. Postupem času jsem však zjistila, že pomoc pro Afriku spíše tvoří závislost, než aby problémy lidí vyřešila. A tak jsem vymyslela něco jiného.

Podpora konkrétních afrických žen i mužů

Od afrických žen a mužů z keňských chudinských čtvrtí nakupuji originální africké šperky a africké produkty. Založila jsem internetový africký obchod, ve kterém výrobky prodávám. Pro mě je velmi důležité, abych věci nakoupila přímo od konkrétních výrobců, ne na trhu nebo přes zprostředkovatele. Jedná se o oboustranně výhodný vztah, který neučí místní pasivně čekat na pomoc a neposiluje postavení bělocha jako bohatého. Tento vztah dává zároveň výrobci možnost obchodovat s vyspělými zeměmi bez nutnosti investování finančních prostředků do zdokonalení výrobního procesu. 

Jacarandový náramek
Jacarandový náramek

Hana Hindráková

Spisovatelka, cestovatelka a bývalá dobrovolnice v Keni
Miluju psaní, cestování a vše, co souvisí s Afrikou. 
Jacarandový náramek

Individuální přístup

Máte-li dotaz, nebojte se zavolat na tel. 732 672 808 nebo napsat na email hana@hindrakova.cz. Ráda Vám poradím.
Jacarandový náramek

Doprava zdarma

Při objednávce nad 2000 Kč máte dopravu zdarma.
Jacarandový náramek

Dárek ke každé objednávce

Ke každé objednávce dostanete navíc malý africký dárek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Skupina Victorious Craft Group z chudinské čtvrti Kibera vyrábí originální africké šperky z kosti, výrobky z kokosového ořechu, šperky ze dřeva nebo šperky z recyklované mosazi. Tyto materiály jsou velmi dobrou alternativou ke slonovině, jejíž používání je nezákonné.

Tuto skupinu výrobců založil v roce 2006 Jack Nyawanga, aby pomohl mladým nezaměstnaným mužům v největším keňském slumu Kibera a zároveň aby přispěl ke zlepšení životního prostředí.

Zvířecí kosti jsou získávány z jatek a od řezníků po tom, co prodají maso. Kvůli výrobě šperků nejsou v žádném případě zabíjena zvířata. Kosti by byly jinak spáleny a znečišťovaly by vzduch, který místní lidé dýchají.

Potom jsou kosti očistěné a tepelně a chemicky opracované. Následně se z nich vyrábějí šperky. Taktéž nehrozí přenos žádné nemoci, protože samotné kosti nejsou zdrojem jakékoliv nákazy.